Foto on nagu tagasisõidu pilet selleks, et kogeda uuesti hetke, mille muidu oleme jäädavalt kaotanud.

Portreepildid

Portree, Hetked ajas fotograafia

Robert Capa on öelnud: “Kui su fotod pole piisavalt head, pole sa pääsenud piisavalt lähedale!” 

Jah, minu jaoks on portreefoto õnnestunud just siis, kui portreteeritav fotot vaadates tunneb iseenda ära ja ta meeldib iseendale!

Portreefotograafia tundub olevat minu üks lemmik .

Ma soovin fotodega edasi anda inimese olemust, tema isikupära, tema sära. 

Tihti avastan ennast pildistades kaameraga nii lähedal olevat, et peaaegu puudutan modelli nina. Ma lihtsalt püüan jõuda nii väga tema  lähedale ja sügavale hinge. Pole harvad need juhused, kui ma saan “head pildid” kätte just viimastel sessiooni minutitel, sest ma olen siis jõudnud avastada portreteeritava “päris mina”.

 

Pulmapildid

Pulmad, Hetked ajas fotograafia

Vahete vahel, keset igapäeva elu, annab armastus meile võimaluse kogeda muinasjuttu…

Siis kui kahest saab üks, kui sinust  ja minust saab meie, koos on üks ilus koht kus olla. 

Ma olen hingelt romantik ,  unistaja ja ilmselt seetõttu on pulmade ning pulmapäevade pildistamine minu eriline unistus ja soov olnud sisimas alati. Päev, kui kõik on helge ja ülev, siiras ja soe, täis positiivseid emotsioone ja ilu. Armastus ja pühendumine on austust väärt! Kahe inimese jäägitut teineteise usaldamist ja teineteisele toetumist on nii südansoojendav tunnetada . 

Laste portreed

Lapse portree, Hetked ajas

Paulo Coelho on öelnud: “Laps saab täiskasvanule õpetada kolme asja: õnnelik olemist ilma põhjuseta, kogu aeg millegagi hõivatud olemist ja kuidas kogu oma jõuga nõuda seda, mida ihaldad.” 

Lapsed on elu õied! Meil on lastelt meeletult õppida! Kui me vaid võtaksime rohkem aega neid kuulata ja märgata.

Ma tunnen, et ma olen kasvanud ja arenenud aastatega koos oma lastega, olen püüdnud enam ja enam õppida neid kuulama. 

Fotodega me saame peatada justkui aja, me saame tagasi rännata erilistesse hetkedesse ja meile jääb mälestus. Laste portreed on mulle hingelähedased, sest olen aastaid arstina töötanud lastega ja nende siirad emotsioonid annavad jõudu ja positiivsust!

Perepildid

“Me muretseme üksteise pärast ja see teeb meist perekonna.” Ang Lee

Perekonnal on tähtis osa meie elus.Perekond on meile kallid inimesed, need, kes on südames ja kellega jagatakse rõõme ja muresid.

Perekond õpetab meile elus väärtusi, õpetab arvestama, hoolima, andestama. Perekond on tugi, teekaaslane, õpetaja.

Sa ei vali oma perekonda. Need on Jumala kingitus teile, nagu teiegi neile.

Meie eluteekond on pere ja sõprade armastuse ja toetuse abil palju lihtsam, kuid unustame sageli võimaluse neid tõeliselt, sügavalt tänada ja oma tunnustust avaldada. Fotod perekonnast on toredad mälestused, hea kingitus, erilised hetked ajas. Mulle meeldib alati näha kodudes perepilte seintel, kaminasimsil. See hoiab ka raskematel hetkedel hinges sooja tunde ja aitab igatsusega toime tulla. 

 

Perepilt, Hetked ajas

Looduse portreed

Alice Walker on öelnud : ” Looduses pole kunagi midagi ideaalne, aga kõik on perfektne. Puud võivad olla väändunud, paindunud kummalisel viisil, aga nad on siiski imeilusad.”

Meil Eestis on lummav loodus ja neli aastaaega. Milline  kingitus. Me saame nautida liivaseid mererandasid, suviseid päikeseloojanguid, pakasest sillerdavaid jäätunud järvesid ja kevadist tärkavat loodust. Sügis pakub meile igal aastal imelisi värve ja nähtud on nii vikerkaari kui virmalisi. Meil on omad kosed ja võimsad jõekäärud, sood ja rabad. On mida vaadata ja nautida.

Looduses käimine ja olemine pakub silmailu, hingerahu ja tugevdab tervist. 

Nautigem!

Hetked ajas fotograafia
Pildi autor Rein Leib